همکاری های فرهنگی مشترک کشور عمان و منطقه آزاد چابهار در زمینه تولید فیلم سینمایی


سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار گفت: کشور عمان و منطقه آزاد چابهار در راستای همکاری های فرهنگی نخستین فیلم سینمایی را به صورت مشترک در این منطقه تولید می کنند.

irom9503

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار “نصیر بارکزهی” با اعلام مطلب بالا اضافه کرد: آغاز این همکاری ها در زمینه ساخت فیلم سینمایی مشترک در قالب یک توافق نامه بین منطقه آزاد چابهار و انجمن سینمایی کشور عمان می باشد که به امضای “حامد علی مبارکی” رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان و “خالد الزدجانی” رئیس این انجمن و رئیس جشنواره های بین المللی مسقط عمان رسیده است.

“بارکزهی” اظهار داشت: طرفین جهت ساخت فیلم سینمایی مشترک در قالب روائی و مستند در منطقه آزاد چابهار با یکدیگر به توافق رسیده اند که حقوق معنوی و مالکیت فکری این فیلم برای حضور در جشنواره های جهانی نیز به دو طرف تعلق می گیرد.

وی بیان کرد: این تلاش در جهت تعمیق روابط تجاری و اقتصادی مشترک طرفین خواهد بود که به شناخت هرچه بیشتر مردم دو کشور عمان و ایران از یکدیگر و یافتن راه های ارتباط هرچه عمیق تر منتهی خواهد شد.

ایشان خاطر نشان ساخت: در ساخت این فیلم هنرمندان استان سیستان و بلوچستان به ویژه هنرمندان چابهار مشارکت خواهند داشت.

شایان ذکر است “خالد الزدجانی” رئیس انجمن سینمایی و رئیس جشنواره های بین المللی مسقط عمان در سفر دو روزه ی خود به منطقه آزاد چابهار ضمن بازدید از پتانسیل های گردشگری و نقاط دیدنی چابهار به عنوان ظرفیت های ساخت فیلم سینمایی، نشست های جداگانه ای با مدیران سازمان و هنرمندان استان سیستان و بلوچستان و چابهار داشته است.