نمایشگاه های ملی و بین المللی

Image result for ‫نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزی پروری و صنایع وابسته شیلاتی‬‎

 

 

نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزی پروری، صید و صنایع وابسته شیلاتی ۱۲-۱۰ مهرماه سال جاری برابر با ۳-۱ اکتبر سال ۲۰۱۶ در تهران و در محل نمایشگاه و همایش های بین المللی برج میلاد با حضور متقاضیان داخلی و خارجی برگزار گردید. نمایشگاه بین‌المللی شیلات که در چند سال اخیر بدلیل تحریم ها  برگزار نشده بود، با حضور ۸۰ شرکت داخلی و ۱۵ شرکت خارجی از کشورهای نروژ، فرانسه، چین، کره جنوبی، هلند، ایتالیا، آمریکا، دانمارک و ترکیه در برج میلاد تهران برگزار گردید. در این نمایشگاه حجتی وزیر جهاد کشاورزی، صالحی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات، وزیر شیلات نروژ و جمعی از رایزنان اقتصادی و سفرای کشورهای خارجی حضور داشتند.

شرکت سرمایه گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی منطقه آزاد چابهار نیز بمنظور ارائه پتانسیل های شرکت در سه حوزه سرمایه گذاری ، تجارت و بازرگانی و شیلات در نمایشگاه حضور یافت. شرکت با ارائه اهداف خود و معرفی پتانسیل های منطقه در زمینه شیلات با تاکید بر زیر بخش های  آبزی پروری، صید و صیادی و فرآوری محصولات شیلاتی، محصولات خود را با برند های ماکا و مکوران معرفی و عرضه نمود.

در این نمایشگاه ۱۱۴ غرفه در حوزه‌های تکثیر و پرورش آبزیان، فرآوری آبزیان، تجهیزات و ماشین‌آلات، صنایع ساخت قفس‌های ماهی و تجهیزات مربوطه، تجهیزات فرآوری و محصولات صادراتی در این حوزه حضور داشتند. در این نمایشگاه چهار همایش در بخش‌های توسعه بازار و تجارت آبزیان، فرصت‌های سرمایه‌گذاری پرورش ماهی در قفس، فرصت سرمایه‌گذاری در صنعت میگو و ماهیان خاوریاری و همچنین سرمایه‌گذاری صید و صیادی با تأکید بر ماهیان ریز برگزار گردید.photo_2016-10-24_12-36-50

در مدت سه روز نمایشگاه افراد بنامی از جمله دکتر صالحی، معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، دکتر گلشنی، مدیرکل سابق اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان و مشاور رئیس سازمان شیلات ایران و معاون اجرائی طرح پرورش ماهی در قفس، دکتر سیستانی مدیر کل شیلات زابل، مهندس دائمی از شیلات استان فارس، خانم دکتر موسوی نسب، هیات علمی گروه فرآوری ابزیان دانشگاه شیراز ، جمعی از مدیران ارشد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور و بازرگانانی از کشورهای کره، چین، ایتالیا، امریکا و نروژ از غرفه بازدید بعمل آوردند.

همچنین در نمایشگاه مذاکرات تجاری جهت همکاری در زمینه فروش، بازاریابی، خرید مواد اولیه و اخذ نمایندگی محصولات ماکا و مکوران انجام گرفت. در طی نمایشگاه بمنظور جلب اعتماد مصرف کنندگان، نمونه کنسرو جهت تست ارائه گردید که با توجه به کیفیت بالا در طعم، رنگ و بو مورد تائید مصرف کنندگان قرار گرفت.

photo_2016-10-24_12-36-43

لازم به ذکر است هدف اصلی حضور در نمایشگاه معرفی  محصولات تولیدی شرکت  و ایجاد شبکه ارتباطی با سایر تولیدکنندگان و زنجیره های مصرف کنندگان و خریداران می باشد.

از طرفی نمایشگاه فرصت بسیار مغتنمی است که شرکت ضمن آشنایی با پیشرفت های شیلاتی سایر کشورها در عرصه های متنوع فناوری های نوین، تکثیر و پرورش، صید، عمل آوری، فرآوری، عرضه، بازاریابی و صادرات نسبت به حضور موثرتر در اقتصاد مقاومتی و همچنین عرصه های جهانی در این ابعاد نقش خود را ایفاء نماید.

در نتیجه حضور شرکت در اینگونه نمایشگاه، علاوه بر نیل به اهداف فوق الذکر فرصتی مناسب به منظور معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری شیلاتی منطقه، نمایش توانمندی ها و دستاوردهای شرکت، حضور در کارگاه های آموزشی تخصصی مانند فرصت های توسعه بازار و سرمایه گذاری ، بهره مندی هوشمندانه از ابزارها و فناوری های نوین به منظور دستیابی به آخرین پیشرفت های جهانی و … می باشد.

photo_2016-10-30_09-42-11

در طی نمایشگاه با شرکت های صاحب نام در حوزه پرورش ماهی در قفس از جمله شرکت جهاد نصر(زمزم)، شرکت دریابندر و شرکت های خارجی از کشور نروژ و ایتالیا بمنظور مشارکت در اجرای پروژه مذاکراتی صورت گرفت.

photo_2016-10-30_09-42-08

Image result for ‫نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزی پروری و صنایع وابسته شیلاتی‬‎